Τετάρτη 19 Μαΐου 2021

Ο ΜΑΡΙΟΣ ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΣΤΑ 10.000Μ

Στην κατηγορία ανδρών ο περσυνός πρωταθλητής Μάριος Αναγνώστου (Αναγέννηση Λαμίας) που γυμνάζεται με τον Σάββα Κουμπούρα, κράτησε τον τίτλο του στο αγώνισμα τόσο στην κατηγορία ανδρών όσο και στην κατηγορία ανδρών Κ23 τερματίζοντας το χρονόμετρο στα 30.00.14 επίδοση καλύτερη από το 30.05.00 που είναι το όριο για τους Πανευρωπαϊκούς Κ23 του καλοκαιριού που θα γίνουν στο Μπέργκεν.

Στις δύο πρώτες θέσεις της γενικής κατάταξης τερμάτισαν αθλητές της κατηγορίας Κ23 όπου εκτός από τον Αναγνώστου στη δεύτερη θέση ήταν ο Δημήτρης Τσάκαλος (ΓΣ Αμαρουσίου) με επίδοση 30.16.61 ενώ την τριάδα στην γενική κατάταξη κλείνει ο Κώστας Σταμούλης (ΓΑΣ Αγρινίου) 30.18.91.

Ο Τζουλιάνο Μάνγκο (ΑΟ Παλ Φαληρού) ήταν 3ος στην κατηγορία Κ23 με επίδοση 31.52.84

• Στην γενική κατάταξη Αναγνώστου, Τσάκαλος, Σταμούλης.