Παρασκευή, 31 Ιουλίου 2015

Το οργανωτικό για τη συνάντηση Ελλάς -Κύπρος. Το πρόγραμμα

Στη Λάρισα θα φιλοξενηθεί η συνάντηση Ελλάς- Κύπρος για την κατηγορία Παίδων-Κορασίδων την Τετάρτη 5 και την Πέμπτη 6 Αυγούστου.
Στους αγώνες θα πάρουν μέρος νεαροί αθλητές από τις δύο χώρες, σε μια από τις παραδοσιακές συναντήσεις της κατηγορίας.
Αναλυτικά η ομάδα

Παίδες

100 μ.: Κωνσταντίνος Φραντζέσκος (Αναγέννηση Σάμου), Αντώνης Μποτωνάκης (Κύδων Χανίων)
200 μ.: Βασίλης Βλάχος (Πίνδαρος Θηβών), Χρήστος Μαγρίπης (ΑΕ Λάρισας)
400 μ.: Κώστας Ευταξίας (ΑΚΟ Λιβαδειάς), Γιώργος Σγούρας (Πέλωψ Πατρών)
800 μ.: Νίκος Λαμπρινός (ΦΓΣ Σπάρτης), Μάριος Αναγνώστου (Αναγέννηση Λαμίας)
1.500 μ.: Χαρίδημος Ξενιδάκης (Σητειακός), Κώστας Ιατρόπουλος (Αθηνόδωρος Αιγιεύς)
3.000 μ.: Χρήστος Παπούλιας (Πανιώνιος), Χρήστος Χριστόπουλος (ΑΚΟ Λιβαδειάς)
110 μ. εμπ.: Γιώργος Σιταρίδης (Εθνικός Αλεξανδρούπολης), Σταμάτης Μαρούδας (ΟΦΚΑ Οδυσσέας)
400 μ. εμπ.: Ιερόθεος Δρίτσας (ΑΟ Μεγάρων), Μιχάλης Αξαρλής (ΓΑΣ Παιανίας)
2.000 μ.στιπλ: Γιώργος Μούκας (ΓΑΣ Χολαργού), Γιώργος Σταμούλης (Φίλιππος Βέροιας)
Μήκος: Σωτήρης Γκαραγκάνης (ΟΦΚΑ Οδυσσέας), Νίκος Παπανικολάου (ΑΣ Πύρρος Δήμας)
Υψος: Θοδωρής Αλεξιάδης (ΓΣ Κηφισιάς), Χαράλαμπος Δραμουντάνης (ΟΦΗ)
Τριπλούν: Αλέξανδρος Αθανασίου (ΑΚΟ Καβάλας), Μάριος Ιφτιμιέ (ΠΓΣ)
Επί κοντώ: Νίκος Νεράτζης (Κερκυραικός), Ανδρέας Μητακίδης (ΓΣ Κηφισιάς)
Σφαιροβολία: Λευτέρης Βουρλάκης (Ελευθέριος Βενιζέλος), Γιάννης Βάσσος (ΓΣ Δεσκάτης)
Δισκοβολία: Αλέξανδρος Πελίδης (ΑΣ Κένταυρος), Μιχάλης – Ηλίας Γεννίκης (ΟΦΚΑ Σέρρες)
Ακοντισμός: Κριστιάνο Φέζγκα (ΑΟ Κύδων Χανίων), Φανούριος Θεριουδάκης (ΑΣ Αθλοκίνηση Μυτιλήνης)
Σφυροβολία: Γιώργος Κορακίδης (ΓΣ Μανδρών), Θοδωρής Βινατσέλας (ΓΣ Αρκαδίας)
 
Κορασίδες
100 μ.: Κωνσταντίνα Πιπερίδου (ΓΣ Ηλιούπολης), Ισαβέλα -Μαρία Τζίρου (ΓΣ Βέλος Παλαιού Φαλήρου)
200 μ.: Νίκη- Ηλεάνα Καλογριανίτη (ΓΣ Καρδίτσας), Βάγια Δάμπλια (Αρχέλαος Κατερίνης)
400 μ.: Δήμητρα Τσιώπου (Πανιώνιος) Φωτεινή Σωτηρίου (Πρωτέας Ηγουμενίτσας)
800 μ.: Δανάη Λιάκου (Σπύρος Λούης Κ.), Νεφέλη Κακούρη (ΓΣ Χαλανδρίου)
1.500 μ.: Ιωάννα – Φωτεινή Τριανταφύλλη (ΣΑΚΑ), Ευγενία Σαμαρά (Ενιπέας)
3.000 μ.: Ευαγγελία Τζοβάρα (Πρωτέας Ηγουμενίτσας), Ευστρατία Φιάσκα (Αθλοκίνηση Μυτιλήνης)
100 μ. εμπ: Ευθυμία Μπαϊραμή (Παναξιακός), Ζαφείρα Συνολάκη (ΟΚΑ Αρκάδι)
400 μ. εμπ.: Μύρινα Μυλωνά (ΕΚΑ Δωδώνη), Θεοδώρα Μπάρδα (ΕΚΑ Δωδώνη)
2.000 μ. στιπλ: Βασιλεία Γουνάκη (Ελευθέριος Βενιζέλος), Θεοφανία Μπάλλα (ΟΦΚΑ Οδυσσέας)
Μήκος: Ζωή Μπαλαμούτη (ΟΦΗ), Αναστασία Σαρλάνη (Αμεινίας Μεσογείων)
Υψος: Ελένη Βασιλακοπούλου (ΑΟ Φιλοθέης), Παναγιώτα Δόση (ΑΟ Κέρκυρας)
Τριπλούν: Κωνσταντίνα Γκέλη (ΓΣ Λιβυκός Ιεράπετρας),  Βασιλική Ταχταρά (ΑΟ Μεγάρων)
Επί κοντώ: Αναστασία Ιατρού (ΓΣ Κηφισιάς), Ειρήνη Καρλάφτη (ΠΓΣ)
Σφαιροβολία: Ευαγγελία Γερομαρκάκη (ΓΑΣ Ιεράπετρας), Ευαγγελία Παπαιωάννου (ΑΠΙΣ Βιστωνίδας)
Δισκοβολία: Νικολλέτα Κορωναίου (Ελευθέριος Βενιζέλος), Σοφία Καϊσίδου (ΓΕ Νάουσας)
Ακοντισμός: Αναστασία Ταγάρη (ΝΟ Ζαχάρως), Μελπομένη Γρηγοριάδου (ΣΚΑ Δράμας)
Σφυροβολία: Νίκη Ναξάκη (Πανιώνιος), Φανή Γελατζοπούλου (ΕΑΛ Πήγασος)
Η ομάδα θα μείνει στο ξενοδοχείο "Διόνυσος".  Οι αθλητές, αθλήτριες και συνοδοί που είναι από την Αθήνα θα πρέπει να βρίσκονται το πρωί της Τετάρτης (5/8) μπροστά από τα γραφεία του ΣΕΓΑΣ στις 08.00, προκειμένου να ταξιδέψουν για την Λάρισα. Η επιστροφή τους θα γίνει την Παρασκευή το πρωί.
Χρήστος Παπούλιας, Σταμάτης Μαρούδας, Ιερόθεος Δρίτσας, Μιχάλης Αξαρλής, Γιώργος Μούκας, Σωτήρης Γκαραγκάνης, Θοδωρής Αλεξιάδης, Μάριος Ιφτιμιέ,  Ανδρέας Μητακίδης,  Κωνσταντίνα Πιπερίδου, Ισαβέλλα Τζίρου, Δήμητρα Τσιώπου, Δανάη Λιάκου, Νεφέλη Κακούρη, Ιωάννα – Φωτεινή Τριανταφύλλη, Ευθυμία Μπαϊραμή, Θεοφανία Μπάλλα, Αναστασία Σαρλάνη, Ελένη Βασιλακοπούλου, Βασιλική Ταχταρά, Αναστασία Ιατρού, Ειρήνη Καρλάφτη, Νίκη Ναξάκη, Δέσποινα Παπαβασιλάκη.
Τους παρακάτω αθλητές, αθλήτριες και συνοδούς από την Κρήτη και τα άλλα νησιά θα τους παραλάβει λεωφορείο το πρωί της Τετάρτης στις 07.00 στην προβλήτα που θα φτάσουν με πλοία από τα νησιά τους, προκειμένου να ταξιδέψουν για Λάρισα. Η επιστροφή τους θα γίνει το πρωί της Παρασκευής.
Πρόκειται για τους εξής: Χαρίδημος Ξενιδάκης, Χαράλαμπος Δραμουντάνης, Λευτέρης Βουρλάκης, Κριστιάνο Φέζγκα, Ζαφείρα Συνολάκη, Βασιλεία Γουνάκη, Ζωή Μπαλαμούτη, Κωνσταντίνα Γκέλη, Ευαγγελία Γερομαρκάκη, Νικολλέτα Κορωναίου, Αντώνης Μποτωνάκης, Κωνσταντίνος Φραντζέσκος, Φανούριος Θεριουδάκης, Ευστρατία Φιάσκα, Νίκος Παπαδουλάκης, Γρηγόρης Κοντός
Με τα συνήθη μέσα μεταφοράς θα ταξιδέψουν και θα φθάσουν στο ξενοδοχείο της ελληνικής ομάδας στη Λάρισα, το μεσημέρι της Πέμπτης οι εξής αθλητές, αθλήτριες και συνοδοί (επιστροφή Παρασκευή πρωί):
Βασίλης Βλάχος, Νίκος Λαμπρινός, Μάριος Αναγνώστου, Χρήστος Χριστόπουλος, Νίκος Παπανικολάου, Αλέξανδρος Πελίδης, Μιχάλης – Ηλίας Γεννίκης, Γιώργος Κορακίδης, Θοδωρής Βινατσέλας, Βάγια Δάμπλια, Ευαγγελία Τζοβάρα, Μύρινα Μυλωνά, Θεοδώρα Μπάρδα, Παναγιώτα Δόση (ΑΟ Κέρκυρας), Σοφία Καϊσίδου Μελπομένη Γρηγοριάδου, Νίκος Νεράτζης, Δημήτρης Σκαπέτης, Στράτος Βασιλείου, Κατερίνα Μπιστόλα, Αναστασία Ταγάρη, Κώστας Βιρβίλης.
Με τα συνήθη μέσα μεταφοράς θα ταξιδέψουν και θα φθάσουν στο ξενοδοχείο της ελληνικής ομάδας στη Λάρισα, το μεσημέρι της Τετάρτης και θα αναχωρήσουν το πρωί της Πέμπτης, οι εξής αθλητές, αθλήτριες και συνοδοί (επιστροφή Παρασκευή πρωί):
Κώστας Ευταξίας, Γιώργος Σγούρας Κώστας Ιατρόπουλος Γιώργος Σιταρίδης, Γιώργος Σταμούλης, Αλέξανδρος Αθανασίου Γιάννης Βάσσος, Φωτεινή Σωτηρίου Ευγενία Σαμαρά, Ευαγγελία Παπαϊωάννου, Σπύρος Τριανταφυλλόπουλος.

Παρακαλούνται όλα τα μέλη να έχουν παραστατικά για την μετακίνηση τους (αποδείξεις ή διόδια) καθώς επίσης και αριθμό λογαριασμού τραπέζης (Alpha ή Εθνική). Η μετακίνηση των αθλητών θα γίνει με τα συνήθη μέσα μεταφοράς (τραίνο, λεωφορείο, πλοίο) με ευθύνη των κηδεμόνων των αθλητών και αθλητριών.
Το πρόγραμμα των αγώνων
Τετάρτη (5/8)
18.00 Σφυροβολία (Κ)
18.05 Επί κοντώ (Κ)
18.10 100 μ. εμπ. (Κ)
18.20 Τριπλούν (Π)
18.25 110 μ. εμπ. (Π)
18.30 Σφυροβολία (Π)
18.35 100 μ. (Κ)
18.40 Υψος (Π)
18.45 100 μ. (Π)
19.00 1.500 μ. (Κ)
19.10 1.500 μ. (Π)
19.15 Σφαιροβολία (Κ)
19.20 400 μ. (Κ)
19.25 Τριπλούν (Κ)
19.30 400 μ. (Π)
19.45 2.000 μ. στιπλ (Κ)
19.50 Σφαιροβολία (Π)
20.00 2.000 μ. στιπλ (Π)
20.15 4Χ100 μ. (Κ)
20.25 4Χ100 μ. (Π)
Πέμπτη 6/8
18.00 Δισκοβολία (Π)
18.15 400 μ. εμπ. (Κ)
18.20 Δισκοβολία (Κ)
18.25 Μήκος (Κ)
18.30 400 μ. εμπ. (Π), Επί κοντώ (Π)
18.40 800 μ. (Κ)
18.50 800 μ. (Π), Υψος (Κ)
19.00 Ακοντισμός (Π)
19.05 200 μ. (Κ)
19.15 Μήκος (Π)
19.20 200 μ. (Π)
19.30 3.000 μ. (Κ)
19.40 Ακοντισμός (Κ)
19.45 3.000 μ. (Π)
20.00 4Χ400 μ. (Κ)
20.10 4Χ400 μ. (Π)

Δεν υπάρχουν σχόλια:

Δημοσίευση σχολίου